pth
02 فروردین 1402 - 20:23

تجهیز و بکارگیری 75 دستگاه آمبولانس برای ایام نوروزی در ایلام

رئیس مرکز فوریت های پزشکی ایلام گفت: ۷۵ دستگاه آمبولانس برای ایام تعطیلات نوروزی در ایلام تجهیز و بکارگیری شده است.

صیدنور علی مرادی رئیس مرکز فوریت های پزشکی ایلام شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام  با اشاره به اینکه در آیین چهارشنبه آخر سال امسال ایلام استانی پاک از نظر بروز حوادث ناگوار بود، تاکید کرد: تنها ۲ مورد مصدومیت جزیی در این شب گزارش شد که باید برای برگزاری ایمن این آیین سنتی از عموم مردم استان قدردانی کرد.

وی افزود: تلفن ۱۱۵ مرکز فوریت های پزشکی به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص بروز سوانح است تا در کمترین زمان ممکن یگان های امدادی به محل حادثه اعزام شوند.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی ایلام گفت: ۳۷۰ نفر از نیروهای عملیاتی این مرکز برای ایام تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ بکارگیری شده است.

وی از بکارگیری و تجهیز ۷۵ دستگاه آمبولانس برای ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و تاکید کرد: با وجود تحریم ها ولی تلاش شده این آمبولانس ها برای تعطیلات نوروزی بروزرسانی شوند.

علی مرادی بیان کرد: پایگاه های این مجموعه در تمامی شهرهای استان مستقر هستند و هم اکنون فاصله هر پایگاه از شهرها به کمتر از ۳۰ کیلومتر رسیده است تا بتوان در حداقل زمان به حادثه دیدگان امدادرسانی کرد.

علیمرادی گفت: شعار مرکز فوریت های پزشکی پیشگیری قبل از درمان است و تلاش شده با فرهنگ سازی از بروز هرگونه سانحه احتمالی جلوگیری شود، امیدواریم مسافران و گردشگران نوروزی نیز با رعایت نکات ایمنی و پیشگیرانه باعث شوند ایام پیش رو با کمترین سانحه در استان سپری شود.

وی با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و همچنین عزیمت کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به منظور رسیدگی هرچه بهتر به حادثه دیدگان احتمالی در نقاط حساس استان بکارگیری خواهند شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105105