pth
02 فروردین 1402 - 17:08

افزایش ۲۰۰۰ تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال ۴۰۱

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افزایش ۲۰۰۰ تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی هوشیار؛ معاون هماهنگی و ارزیابی امورمناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص برنامه نظافت پایتخت در روزهای پایانی سال 1401 اظهار کرد: برای رفاه شهروندان و زیبایی پایتخت در ایام نوروز با هماهنگی مناطق 22 گانه، دو روز پایانی هر هفته با تجهیزات کافی برای نظافت، پاکسازی و شستشوی المان‌ها و مبلمان شهری در نظر گرفته شده است.

هوشیار با اشاره به وضعیت نظافت معابر و بزرگراه‌ها عنوان کرد: همانطور که برای نظافت شهر دو روز پایانی هر هفته را در نظر گرفتیم همزمان نظافت معابر اصلی و فرعی شهر و بهبود وضعیت بزرگراه‌ها انجام خواهد شد. همکاران ما به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اینکه حفظ پاکیزگی و زیبایی سطح شهر سبب ایجاد شادی، نشاط و آرامش روحی شهروندان خواهد شد، اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه نقص یا مشکل در حوزه نظافت شهر از طریق سامانه‌های ارتباطی شهرداری تهران مسئولین شهری را مطلع کنند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

معاون هماهنگی و ارزیابی امورمناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پاسخ به میزان پسماند تولید شده تا پایان بهمن‌ماه تصریح کرد: ورودی پسماند مجتمع پردازش و دفع آرادکوه تا پایان بهمن‌ماه چیزی در حدود  4500 تا 4800 تن بوده است.

وی اضافه کرد: از اوایل اسفند تا پایان اسفندماه ورودی‌ها به تدریج  افزایش یافت و در تاریخ 26 اسفند به 5850 تن در روز رسید. به طور متوسط 15 روز پایانی سال 5500 تا 5850 تن پسماند دریافت شد.

هوشیار با اشاره به احتساب میزان پسماند کارخانه  mrf کوهک تصریح کرد: حدود 800 تن پسماند در کارخانه  mrf کوهک بود، تحت این شرایط تولید پسماند شهر تهران در اسفندماه به6500 تن افزایش داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1104829